Crvena zvezda ispala iz Evrope, pogledajte zbog čega?

Nogometaši Crvene zvezde su okončali svoj nastup u ovosezonskom izdanju Evropske lige u šesnaestini finala.

Zvezda je ispala od italijanskog Milana nakon što je večeras remizirala u Italiji rezultatom 1:1. U prvom meču u Beogradu rezultat je glasio 2:2, te je Milan prošao dalje zbog više postignutih pogodaka u gostima.

U večerašnjem duelu Milan je stigao u vodstvo u 9. minuti kada je Marko Gobeljić igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Franck Kessie je iz penala prevario Milana Borjana i pogodio za 1:0.

Obje ekipe su igrale otvoreno, a u 22. minuti El Fardou Ben je pogodio prečku. Ipak, samo dvije minute kasnije Ben je na asistenciju Mirka Ivanića pogodio za 1:1 i dao nadu Zvezdi da postigne još jedan gol i izbaci Milan.

Do kraja susreta obje ekipe su imale po nekoliko prilika, no mreže su mirovale. Zvezda je u posljednjih 20 minuta igrala sa igračem manje nakon što je tragičar večerašnjeg duela Gobeljić dobio drugi žuti karton i morao je ranije u svlačionicu.

I sa igračem manje Zvezda je mogla pobijediti i proći dalje, no Aleksandar Katai je u 82. minuti imao stopostotnu priliku, šutirao je u bliži ugao, ali je bio za nekoliko centimetara neprecizan.